*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Öğretmen Atanmak İstiyor  (Okunma sayısı 1964 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Engelli Öğretmen Atanmak İstiyor
« : 22 Mart 2010, 23:45:08 »

18.03.10 - Kahramanmaraş'ta yaşayan ve yüzme antrenörlüğü belgesine sahip üniversite mezunu engelli milli sporcu Ali Uzun, iş bulamadığı için devletin engellilere 3 ayda bir verdiği maaşla yaşamını sürdürüyor 6 Yaşında geçirdiği trafik kazasında 2 bacağını kaybettikten sonra spor aşkıyla hayata tutunan milli sporcu Ali Uzun işsizlik sıkıntısıyla boğuşuyor. Çanakkale Boğazı'nı 9 kere yüzerek geçen milli yüzücü Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenlik bölümünden mezun olarak ilk bedensel engelli beden eğitimi öğretmeni olmayı başardı. TÜRKİYE'Yİ 2 olimpiyat, 3 dünya ve 2 Avrupa şampiyonasının yanı sıra çok sayıda uluslararası turnuvada temsil eden milli sporcu, beden eğitimi öğretmeni olarak atanamadığından yakmıyor. "Devletin engellilere 3 ayda bir verdiği parayla geçiniyorum" diyen Uzun, "Devlet benim gibi sporculara destek vermeli" diyor. "Üniversiteyi bitirdim, milli sporcuyum, antrenörlük belgem var, ama işsizim" şeklinde konuşan Ali Uzun Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün ihale yöntemiyle alacağı antrenörlüğe başvuruda bulunduğunu, ayrıca beden eğitimi öğretmeni olarak atanabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlandığını da sözlerine ekledi.>EfsanFotospor