*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Turkcell'in Engel Tanımayan Akademi Uygulamasına Engelsiz Eğitim Ödülü  (Okunma sayısı 1402 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Turkcell'in Engel Tanımayan Akademi Uygulamasına Engelsiz Eğitim Ödülü

İzmir'de ödül alanında çığır açan ve ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan "Turkcell Dijital Akademi"nin engelli aboneleri için sunduğu "Engel Tanımayan Akademi" uygulaması İzmir'de düzenlenen "Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresinde "Engelsiz Eğitim" ödülüne layık görüldü.

Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayatın içine daha fazla katmak için "Engel Tanımayanlar" çatısı altında yenilikçi pek çok proje üretiyor. Bu projelerden biri olan ve Turkcell Dijital Akademi platformu içerisinde hizmete sunulan "Engel Tanımayan Akademi" uygulaması, "İşaret Dili-Altyazılı Eğitimler ve Türk İşaret Dili Eğitimi" içeriğiyle, İzmir'de düzenlenen "Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi'nde "Engelsiz Eğitim" ödülünü aldı.

Turkcell Akademi'yle işaret dili öğrenmek çok kolay Turkcell Dijital Akademi'nin engelliler için önemli eğitim fırsatları sunduğu "Engel Tanımayan Akademi" uygulamasıyla, teknolojiden kişisel gelişime, iş dünyasından liderliğe, inovasyondan girişimciliğe 30 farklı konuda işaret dili ye altyazılı eğitim alınabiliyor.

Ayrıca İşitme Engelliler Federasyonu işbirliği ile "Türk İşaret Dili" eğitiminin de verildiği Turkcell Dijital Akademi'de işaret dilini öğrenmek artık çok kolay.

Sevilengül: "Sosyal Sorumluluk projelerimizle fırsat eşitliği yaratıyoruz." Turkcell'in "Engel Tanımayanlar" çatısı altında yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Engel tanımayan hizmetlerimizi "İstihdam", "Ürün ve Çözümler" ve "Sosyal Sorumluluk Projeleri" başlıkları altında sürdürüyoruz. Bu başlıklar altında geçtiğimiz yıl pek çok yeniliğe daha imza attık. Kardelenler projemiz kapsamında Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliği ile 100 engelli Kardelenimize burs desteği sağladık. Turkcell Akademi bünyesinde Engel Tanımayan Akademi'yi hayata geçirdik ve işitme engelliler için eğitimler hazırladık. Bu sayede akademimiz engel tanımayanlar için de bilgiye erişim kaynağı halini aldı.

Görme engelliler için ise Turkcell Akademi eğitimlerini Turkcell Hayal Ortağım'a dâhil ettik. Yine görme engelli futboluna destek vermeye başladık.

Görme Engelli Futbol Milli Takımı'nın yanı sıra Turkcell Sesi Görenler Ligi'ne ana sponsor olduk. Üzerinde titizlikle durduğumuz tüm bu sosyal sorumluluk projelerimizdeki temel amacımız eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak, engelli vatandaşlarımızın da hayatın her alanında rahatlıkla var olabilmelerine destek olmak. Önümüzdeki dönemde projelerimizi daha da geliştirerek engellerin karşısında olacağız." dedi.

26.09.2014 - Yeni Vizyon