*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kula'da Eller Ses Oldu 'Sev Kardeşim' Dedi  (Okunma sayısı 1305 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Kula'da Eller Ses Oldu 'Sev Kardeşim' Dedi
« : 22 Mayıs 2015, 19:06:24 »
Kula'da Eller Ses Oldu 'Sev Kardeşim' Dedi

Manisa'nın Kula İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen işaret dili eğitimini tamamlayan kursiyerler 'Sev Kardeşim' şarkısını işaret dili aracılığıyla söyledi.

Kula Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Kula Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün desteğiyle 'Şarkı söylemek için ellerimiz sesimiz oldu' projesini başlattı. İşaret dili eğitimini tamamlayan kursiyerler 'Sev Kardeşim' şarkısını işaret diliyle söyledi. Vatandaşlardan büyük ilgi gören klip sosyal medyada çok sayıda takipçi tarafından beğenildi.

Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Cemile Demirelli, kısa sürede onbinlerce kişi tarafından izlenen ve büyük beğeni toplayan kliple ilgili olarak, "İşaret dili kursumuzda 50 kursiyerimiz var. Kursumuzda işitme engelli birçok vatandaşımız ile iletişim kurmak isteyen öğrencilerimiz eğitim alıyor. Engelleri ortadan kaldırarak tüm dünya halklarının bir dil ile rahatlıkla iletişim kurabileceğini öğretiyoruz. Basit ve kısa süreli gerçekleştirilen eğitim sayesinde engeller ortadan kalkıyor" dedi.

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası'nda toplumdaki duyarlılığı geliştirmek adına bazı etkinlikler düzenleyeceklerini kaydeden MHP'li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, engellilerin sorunlarını görünür hale getirmek için çalıştıklarını söyledi. Kula Belediyesi olarak, engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak aracı devreye soktuklarını belirten Başkan Tosun, "Engelli vatandaşlarımıza yönelik engelleri aşan sosyal tesisleri hayata geçirecek projeler üzerinde çalışmalarımız var. Yaz mevsimi ile birlikte bu projeler hayat bulacak. Kula Belediyesi olarak engelleri aşan projelerimizin içerisinde işaret dili eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. Eğitimlerimiz ve engelli vatandaşlarımıza desteğimize devam edeceğiz" dedi.

30.04.2015 - Hürriyet

Etiketler: 1999-2012 Yılları Arasındaki Eğitim İstatistikleri Okul Öncesi Eğitim Kaynaştırma Yoluyla Özel Eğitim Özel Sınıflarda, Özel Eğitim Okullarında ve Özel Kurumlarda Eğitim Eğitim Kurumlarında