*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: TFF Protokol Kapsamında İki Özel Eğitim Anaokulu Yapacak  (Okunma sayısı 1524 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• Yönetici
  • Kahraman Üye
TFF Protokol Kapsamında İki Özel Eğitim Anaokulu Yapacak

TFF Başkanı Demirören, "2 milyon 300 bin liralık bir fon temin ettik" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hafif zihinsel  engelli çocukların erken yaşta eğitim ile hayata adapte edilmesinin amaçlandığı  bir proje için Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği  (TOGEM-DER) ile protokol imzaladı.

TFF, Riva'da gerçekleştirilen protokol kapsamında, Aksaray ve  Eskişehir'deki iki özel eğitim anaokulunun ve mini sahaların yapımını üstlendi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören imza törenine eşi Revna Demirören, oğlu  Cemal Demirören ve kızı Yelda Demirören'le beraber katıldı. TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ve bazı yönetim kurulu üyelerinin  yanı sıra Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın da izlediği törende,  TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer  Kartal ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ile öğrenciler hazır  bulundu.

TFF olarak iki özel eğitim anaokulunun ve futbol sahasının yapımını  üstlendiklerini belirten Demirören, toplam 2 milyon 300 bin liralık bir fon temin  ettiklerini bildirdi.

Bu okullara devam edecek engelli çocukların, erken yaşta alacakları  özel eğitim sayesinde, hayata dezavantajlı başlamaktan büyük ölçüde kurtulacağını  vurgulayan Demirören, "Federasyonumuzun, Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 13'ünü  oluşturan engelli vatandaşlarımıza ve onların sorunları için çalışmalarını  hepiniz biliyorsunuz. Bu konuda farkındalık yaratmayı, öncü olmayı her zaman borç  bildik. Bize göre futbol sadece rekabetçi bir oyun değil aynı zamanda birlik ve  dayanışmaya, takım olmaya, toplum olmaya yönelik büyük bir çağrıdır. O yüzden  sosyal sorumluluk denince futbol hemen öne çıkar ve her zaman çıkmalıdır, buna  inanıyoruz" şeklinde konuştu.

TOGEM-DER Başkanı Gülbaran da kendilerine verilen bu destek nedeniyle  TFF'ye teşekkürlerini sundu. Protokolün imza töreninde Gülbaran ve illerin milli eğitim müdürlerine  üzerinde isimlerinin yazılı olduğu milli takım formaları hediye edildi.

04.06.2015 - AA

Etiketler: erişimine uygun olmayacak şekilde temin edilmiş ve aynı zamanda Türkiye genelinde çok önemli bir fırsat kaçırılmıştır. Bu durum tek başına Kanun’un, beklenen değişimleri gerçekleştirmek